BEN Mİ ???

Fotoğrafım
22 YAŞINDA HENÜZ HAYATININ BAŞINDA HEMŞİRELİK GİBİ KUTSAL SAYILABİLECEK BİR MESLEĞE SAHİP OLUP ,ÖMRÜNÜ HASTANE KÖŞELERİNDE TÜKETEN AMA AYNI ZAMANDA BUNDAN BÜYÜK BİR ZEVK ALAN TİPİK BİR KEDİ ÖZELLİKLERİNE SAHİP KENDİNİ KEDİ SANAN BİRİYİM.

25 Temmuz 2012 Çarşamba

ON BİR AYIN SULTANI, RAMAZAN-I ŞERİF ---HOŞGELDİN---Öncelikle Ramazan Ayının herkese hayırlara vesile olmasını dileyerek sözlerime başlamak istiyorum.Bu gün mübarek Ramazan Ayının 7. günü.Şirketimiz tarafından organize edilen ve  katılmış olduğum akşam verilen iftar yemeğinden sonra bu postu yazmaya karar verdim.Sayın müdürümüz yapmış olduğu konuşmada paylaşmaktan bahsetti.Bende size anladığım kadarıyla anlatmaya çalışacağım inşallah.
DERVİŞ HİKAYESİ
 Bir gün sormuşlar ermişlerden birine:
- Sevginin sadece sözünü edenlerle, onu yaşayanlar arasında ne fark vardır?
- Bakın göstereyim, demiş ermiş. Önce sevgiyi dilden gönüle indirememiş olanları çağırarak onlara bir sofra hazırlamış. Hepsi oturmuşlar yerlerine. Derken tabaklar içinde sıcak çorbalar gelmiş ve arkasından da, derviş kaşıkları denilen bir metre boyunda kaşıklar. Ermiş:
- Bu kaşıkların ucundan tutup şöyle yiyeceksiniz, diye bir de şart koşmuş. 
- Peki, demişler ve içmeye teşebbüs etmişler. Fakat o da ne? Kaşıklar uzun geldiğinden bir türlü döküp saçmadan götüremiyorlarmış ağızlarına. En sonunda bakmışlar beceremiyorlar, öylece aç kalkmışlar sofradan. Bunun üzerine:
- Şimdi, demiş ermiş. Sevgiyi gerçekten bilenleri çağıralım yemeğe. 
Yüzleri aydınlık, gözleri sevgi ile gülümseyen ışıklı insanlar gelmiş oturmuş sofraya bu defa. 
- Buyurun, deyince her biri uzun boylu kaşıkları çorbaya daldırıp, sonra karşısındaki kardeşine uzatarak içmişler çorbalarını. Böylece her biri diğerini doyurmuş ve şükrederek kalkmışlar sofradan. 
- İşte, demiş ermiş.  
Kim ki hayat sofrasında yalnız kendini görür ve doymayı düşünürse o aç kalacaktır. Ve kim kardeşini düşünür de doyurursa o da kardeşi tarafından doyurulacaktır.
 Şüphesiz şunu da unutmayın; hayat pazarında alan değil veren kazançlıdır her zaman.

Ne kadar güzel bir hikaye değil mi?

Hiç düşündünüz mü Ramazan ayı neden onbir ayın sultanı? 
 

Nedense hiç ziyaret edilmeyen akrabalar bu ayda ziyaret edilir, fakirlere yetimlere yapılan yardımlar daha da arttırılır,iftar davetleri verilir, davetler verilir,sokaklarda iftar çadırları kurulur,Ramazan Ayına özel eğlenceler yapılır.Hele ki sahurlar!!!Akşamdan yemekler hazırlanır çeşit çeşit,davulcular sokakları şenlendirir.
Hangi ayda varki bunca güzellik birarada bulunsun.İşte bu yüzden Ramazan Ayı sultan.

Söyleyecek çok şey var ama yazmakla anlatılmaz.Bu postu fazla uzatmayalım bir daha ki postda görüşmek dileğiyle...Hiç yorum yok:

Yorum Gönder